Hudba a zvukové efekty ve videohrách

Všichni hráči, kteří rádi tráví čas u her jakéhokoliv druhu vědí, že hudba je velmi prospěšná pro všechny druhy her. Hudba se ve hrách používá nějakou dobu a to od té doby co technika počítačů dovoluje funkci zvuku. Vývoj počítačů postupně začal umožňovat hudební a zvukový doprovod a začala se používat sofistikovná syntéza hudby ve videohrách. V běžných hrách, které hrajete se používá adaptivní hudba, což je plynulá reakce na stav a dění ve hře, takže s každou akcí, pohybem a akcí ve hře se mění zvuk, tak aby celý děj dával smysl. Je to podobné jako u filmu. Jedná se o vlnové relace, které dávají hře a situaci dynamiku. Stav hry se může chápat jako bod v prostoru, který má různé intervaly. Tyto akční body jsou doprovázené hudbou, tak aby dodaly větší dynamiku celému ději.

Obecně je tedy jasné, že hudba, která doprovází každou hru je vlastně prospěšná hlavně pro rychlou reakci hráče a také ho může uvést do úplně jiné nálady a reakčního stavu. Bez zvuku by to prostě nešlo. Různé mechanismy podporuje hlavně abstraktní hudba. Zvuková složka videoher se tedy skládá hlavně ze zvuků prostředí ve kterém se hra odehrává. A také s každou akcí je zároveň i zvukový efekt, který dodá celé části úplně jiný efekt. Velikost prostoru je měřena hlavně délkou dozvuku a množství odraženého zvuku, tím jsme schopni vytvořit virtuální prostor. Vývoj herní hudby rozhodně stoupl a její historie překonávání technologie a omezení kreativity. Hudební složka každé videohry je prostě velmi důležitou součástí, stejně tak důležitou jako u filmu. I když se ve filmu nemluví, tak je opravdu nezbytný postranní zvuk, který může vyvolat určité pocity u sledovatele filmu, nebo u hráče videohry. Hlavní jsou technické prostředky adaptivní hudby. Ty jsou například zařazeny právě do hry Kingdom Come: Deliverance.

Tato hra se odehrává v otevřeném světě, kde je řeka Sázava a to na počátku 15. Století, takže i hudba této hry musí odpovídat tehdejší době. Takže samozřejmě záleží také na období ve kterém se hra odehrává. Když to bude v 21. století, tak je jasné, že bude hudba odlišná s hudbou ve hře, která se odehrává v 15. století. Všechny tyto faktory jsou důležité pro tvorbu hudby k videohrám. Častá změna rytmu a harmonie je potřebná pro změnu děje ve hře. Další důležitý faktor co se týče hudebního doprovodu her je to, že každý hudba, která zazní ve hře nehraje od začátku až do konce. Jsou totiž svázány s chováním jednotlivých hráčů, takže danou hudbu uslyšíte jen v určitých situacích, které jsou stejné. Další scény jsou zase doprovázené jinou hudbou, která má zase jinou dynamiku a vzbuzuje jiný dojem, je to opravdu složité sladit pohyb s hudbou, ale zároveň je to prostě nezbytné. Hudba je opravdu hodně důležitá pro videohry.