Jak na deskové hry

V dnešní době je spoustu deskových her a je to velkou zábavou pro skupinu lidí, kteří si chtějí užít večer. Možná jste v té situaci také. Máte připravenou hru a chystáte se jí ukázat přátelům a ne vždycky každý hned pochopí pravidla. Ať se jedná o jakoukoliv hru je důležité se nejprve seznámit s pravidly dané hry a hlavně je vysvětlit i spoluhráčům.

Velmi důležitý je cíl hry. Vždy se musí začít od základů, protože nejdůležitější je se naučit správně pravidla a hrát hru přesně tak jak se má hrát. Rozhodně se vyhněte přeskakování z jedné věci na druhou. Je dobré si učit jednoho člena, který bude číst a vysvětlovat jednotlivá pravidla a pokyny hry. Nejlepší je jít přesně tak jak je to v příručce napsané. Přečtěte vždycky jeden pokyn a pak ho ještě řekněte svými slovy tak, aby to každý člen pochopil a pak přejděte na další pokyn a udělejte to samé. Vždy je dobré si zahrát jednu hru na zkoušku. Samozřejmě jde také o obtížnost hry, dle toho se totiž odvíjí mnoho dalších faktorů. Také je velmi účinné ukazovat při každém pravidle příklad, tak jak to má vypadat. Někdy to není nutné, ale některé situace to vyloženě vyžadují. Rozhodně se při vysvětlování vyhýbejte odbočování na jiné téma. Pochopení a vysvětlení her se prostě musíte naučit, protože bez toho to prostě nejde. Hrajte vždy podle pravidel, jen tak si to můžete skutečně užít. Protože když si budete hru zlehčovat, tak to nebude tak náročné a přestane vás to bavit. Hraní deskových her má být vzrušující a zábavné. Existuje také velké množství heren, kde můžete hry hrát. I to může zpříjemnit hraní. Například v pravidlech jedné určité hry je, že minimální počet hráčů jsou čtyři a vy jste pouze tři, takže se můžete s někým seznámit a užít si pekné odpoledne.

Důležité je najít vhodnou hru pro vás, pak rozhodně přečíst a pochopit pravidla. A pak už jen můžete hrát a trénovat. Některé hry mají i více verzí v jednom. Jako například hra Dobble, což je jednoduchá, zábavná a společenská hra, která má více variant, jak ji hrát. Takže se postupně budete učit nové a nové varianty. Dobré je také to najít hru která není moc složitá, co se týče pravidel. Například Dobble je jednoduchá hra na pochopení, takže stačí si jen přečíst jednou pravidla a už můžete hrát. Neztrácíte potom čas nad pochopením pravidel, v tu chvíli to znepříjemní většinu hráčů, takže z hezkého večera je znuděný večer bez zábavy.

Proto je dobré zvolit co nejlepší hru pro všechny hráče. Dobré je také hrát hru podle věkové kategorie, která je většinou psaná už na obalu krabice a v příručce. Samozřejmě se jinak hraje s dětmi a jinak s dospělými. Například Dobble je skvělá hra pro všechny kategorie, takže si ji užije celá rodina. I na internetu najdete spoustu pouček jak danou hru hrát, protože jsou samozřejmě hry u kterých je složitější pochopit pravidla. V dnešní době najdete i spoustu videí na YouTube. Samozřejmě Dobble se toho určitě netýká.