Legendy ze světa deskových her

Čas a letí a s ním se vyrábí i spousta nových deskových her. Je jich opravdu velké množství, takže výběr je opravdu rozmanitý. Někdo zůstává u klasiky a někdo rád hraje nové deskové hry a čeká jaká vyjde jako další. Dnes už deskové hry dostaly úplně jiný rozměr co se týče propracovanosti, nápadu a tak dále. Je individuální co je nejpopulárnější desková hra. Každý má jiný názor.

Někdo prostě rád vsadí na klasiku jako jsou například Šachy. Určitě tuto deskovou hru všichni dobře znáte a minimálně jste o ní slyšeli. Šachy jsou považovány za nejstarší deskovou hru. Porvé se tato hra objevila v Indii a to v šestém století našeho letopočtu. Pravidla a hrací deska se vyvíjela v průběhu staletí. Tato hra je určena pro dvě osoby. Šachy se hrají na šachovnici, což je deska, která tvoří 8×8 polí střídavě bílých a černých. Každý hráč má na začátku hry šestnáct figurek a to krále, dámu, věže, střelce, jezdce a pěšce. Neočekávejte že to chodí jako v hazardu, šachy rozhodně nejsou o náhodě nebo štěstí. Vždy záleží na schopnosti každého hráče a ten lepší prostě zvítězí. Další velmi známá a stará desková hra je Dáma. Opět se jedná o hru, která je určená pouze pro dva hráče. Je i více variant této hry, takže si můžete užít i více druhů hry. Byla založena v roce 1964 a stále ji najdete v obchodech s deskovými hrami. Opět jde o šachovnici, kde má každý hráč stejný počet kamenů, které jsou buď v černé nebo v bílé barvě.

Další hry, které byly vyvinuty v průběhu 20.století jsou například Scrabble,nebo také Yahtzee. Scrabble je desková hra, která je určená pro dva až čtyři hráče. Obsahuje plán, který má 15×15 polí a kolem 100 písmen. Úkolem každého hráče je vytvářet na sebe navazující slova a to za co nejvyšší počet bodů. Scrabble s sebou nese i více variant. Například první varianta je Scrabble karty, kde jsou bonusové karty a je to rychlejší varianta této hry. Další variantou je Opisovaný Scrabble, který může hrát libovolný počet hráčů a písmena si každý hráč musí losovat. Každý hráč napíše jedno slovo s umístěním a umisťuje se slovo, které je nejhodnotnější. Každý hráč získává body za svá slova. Podíváme se na další hru a tou je Yahtzee, což je kostková hra a její cíl je získat co nejvíce bodů skrz šest kostek. Hra se skládá ze třinácti kol a každý z hráčů si zvolí, která kategorie hodnocení bude pro určité kolo použita. Tato hra není pro každého, ale může být skvělou zábavou, tak jako většina deskových her.

Další známou s starší hrou jsou Monopoly. Je to opět desková hra, která je komerčně tou nejúspěšnější deskovou hrou vůbec. Tato hra vznikla v roce 1943 a dnes ji vyrábí společnost Hasbro. I tato hra má spoustu variant. Například varianta pro děti s názvem Monopoly Junior, nebo Monopoly Disney Junior. Dále také bylo vytvořeno spoustu speciálních vydání a to například Monopoly revolution, nebo Monopoly empire a mnoho dalších. Hra Monopoly spočívá v tom, že hráči mají figurky, kterými postupují na celém herním plánu. Jde o kupování a vyměňování ulic, jedná se tedy o obchod, ale jsou na hracím plánu i políčka na kterých se nedá nic koupit. Hra je velmi zábavná a od roku vzniku je velmi populární po celém světě.