Nejlepší soundtracky doprovázející videohry

Každý hráč dobře ví, že každá hra je doprovázena nějakou hudbou. Podíváme se tedy na ty nejlepší hudební doprovody her vůbec. Jednou z nejznámějších herních znělek je ta ze Super Mario Bros. Za vznik této legendární melodie může velikán herní hudby a to Koji Kondo. Tato hra celkem obsahuje 6 skladeb. Tato znělka byla použita v několika dalších hrách a dokonce se dočkala i orchestrálního zpracování.

Další nejlepší herní hudbou je určitě Halo, což je opět povedený soundtrack. Samotné album hry obsahuje celkem 26 skladeb, které vám zaručí až hodinový, příjemný poslech. Skladba Halo bylo napsaná a nahraná během pouhých tří dnů a vzbudila velký ohlas. Je známo, že předčí i některé soundtracky, které trvaly třeba několik týdnů. Vynikající hudba nechybí ani hře Shadow of Colossus a to hlavně v soubojích a cutscénách. Bohužel ostatní scény nebyly nijak melodicky doprovázené. Už dle hudby je jasné, že v normálních klidných scénách tato hudba nebude, ale je jasné, že mohli vytvořit ještě jednu, která by doprovázela všechny ostatní scény. Také známá skupina umělců KCE Sound Team Japan. Vybraná skladba, která je nejlepším herním soundtrackem je The Best Is Yet to Come, což je skladba, která byla původně napsaná v japonštině, ale později byl přeložen do irštiny. Tato melodická hudba tvoří harmonické melodie v kombinaci vokálů, takže také velmi povedená skladba pro videohry.

Silent Hill je hororová série nezískala ohlas po celém světě pouze v důsledku dobře zpracovaného a kvalitního příběhu, ale také samozřejmě hudbou, která ještě umocňuje děsivou a temnou atmosféru hry. Tady je alespoň vidět jak moc je dobrá hudba ve hře důležitá. Umocňuje totiž tématické pocity, které to mělo vyvolávat. Takže je pochopitelné, že v děsivé, hororové hře nebude jemná a pomalá skladba. Hudební zastoupení nepřekvapilo ani u oblíbené série God of War. Soundtrack je tak skvělý jako je hra sama o sobě. O skladbu pro tuto hru se postarala skupina skladatelů, kterými byli Marcello De Francisci, Winnie Waldron, Ron Fish, Winifred Phillips, Mike Reagan, Cris Velasco a Gerard K. Mario. Skladba Hades, God of the Underworld a nebudete se divit velké chvále. Velmi zajímavá skladba doprovází také hru Deus Ex: Human Revolution. O ne jednu skladbu se postaral Michel McCann. Na prestižních předávání byl soundtrack nominován za tu nejoriginálnější hudbu vůbec. Není divu, protože song je opravdu velmi zajímavý a dodává hře šťávu, což je potřeba k tomu aby celá hra vzbudila pozitivní ohlas a ne jen samotná skladba. Stejně povedený a zajímavý soundtrack s sebou nese série The Legend of Zelda. Jedná se o melodickou a památnou skladbu, která se nazývá Sanctuary, na které uvidíte, že ke stvoření skvělé skladby pro hru není potřeba hned symfonický orchestr. Je spoustu dalších skladeb, které by stáli za zmíňku, ale tady tyto jsou považovýny za ty nejlepší a jsou legendami určitých herních sérií.