TOP 5 počítačových herních klasik, které můžete hrát na Androidu

V dnešním článku Vás seznámíme s TOP 5 herními klasikami, které můžete hrát i na mobilech s OS Android. Bez zbytečného zdržování, pojďme se vrhnout na to!

1) Baldur’s Gate

Tuhle hru hrál snad každý z Vás. Pro ty, co neví o Baldur’s Gate nic, tak byla základem pro dnešní RPG hry a také na ní bylo postaveno D&D. Ve verzi na Android (Baldur’s Gate Enhanced Edition a také v 2. díle si můžete rozhodně užít velmi původní grafiku a 60hodinový děj plný akce a nostalgie. Hra má taky skvělé ovládání, což většinou u podobných her nečekáte, a také vás ani neobtěžují žádné mikrotransakce. Cena hry je na Google Play za 290 korun, přesto tvrdím že za tu cenu rozhodně nebudete litovat.

2) Assassin’s Creed

Další hrou je Assassin’s Creed Pirates, která se na rozdíl od své počítačové verze odehrává pouze na lodi. V průběhu hry jste na lodi a hrajete za postavu Alonsa Bastilly. V průběhu hraní bojujete s ostatními loděmi, hledáte bájný poklad a vylepšujete svojí loď nebo nabíráte další posádku. Hra je unikátní v tom, že je to jedna z nejlepších námořních her, které na Android najdete. K dobru je nutno i připočítat její dechberoucí 3D grafiku a dialogy. Z původní ceny 120 korun, jí v dnešní době můžete stáhnout zdarma.

3) Lara Croft

Mezi další hru patří Lara Croft, konkrétně hry Lara Croft: Relic Run a Lara Croft GO. První zmíněná je obdobná verze hry Temple Run na OS Android, kterou jistě znáte. Druhá zmíněná je dobrodružnější a je k ní potřeba logické uvažování. V průběhu hraní řešíte přes 115 hádanek rozdělených do 7 kapitol. Tato hra je propracovaná jak po grafické stránce, tak i v hádankách a proto musíte přemýšlet nad každým svým krokem, který provedete. První zmíněnou hru můžete stáhnout zdarma a druhou stáhnete po poměrně velké slevě, za pouhých 31 korun.

4) Deus Ex

Podobně jako Lara Croft GO, je i Deus Ex GO hra, ve které je nutno používat logické myšlení. Na rozdíl od Výše zmíněné hry má Deus Ex GO lepší grafiku a lépe propracovaný děj, odehrávající se v budoucnosti. Na rozdíl od své počítačové verze není hra tak akční, ale určitě si jí užije každý, koho baví hádankové hry. Hru taktéž stáhnete za 31 korun, ale za svou propracovanost je cena zlomková.

5) Grand Theft Auto

Naprosto poslední hrou, se kterou se v tomto článku seznámíme, je můj největší osobní favorit – GTA. S touto hrou se setkal naprosto každý z dnešní generace. Tato akční – dobrodružná herní série je již dostupná i na Androidy. Dostupné jsou: Grand Theft Auto: San Andreas, Grand Theft Auto: Vice City, Grand Theft Auto III, GTA: Chinatown Wars a GTA: Liberty City Stories. Napříč celou sérií se můžete seznámit s lepší herní grafikou a poměrně zdařilým ovládáním. Hry si můžete nastavit podle sebe nejen po herní, ale i grafické stránce. Cena dílů San Andreas a Liberty City Stories je 180 korun, zbylé 3 můžete zakoupit za 129 korun. Naprosto Vám jí doporučuji, pokud jste již GTA hráli alespoň na PC, rozhodně nebudete připraveni o herní zážitek, který je Vám dostupný i na mobilní telefony.